Ara
FEN FAKÜLTESİ

Fakültemiz Mezuniyet Töreni Çevrimiçi Olarak Düzenlendi

19.06.2021 02:47

FIRAT ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ, ÇEVRİMİÇİ MEZUNİYET TÖRENİ İLE HOCALARINA VE ARKADAŞLARINA VEDA ETME FIRSATI BULDU

Koranavirüs salgını nedeniyle, 2020-2021 yılı çevrimiçi eğitimin devam ettirildiği Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi mezun durumdaki öğrencileri için, öğrencilerin, velilerin ve öğretim üyelerinin katılımıyla çevrimiçi mezuniyet töreni düzenledi.

Çevrimiçi mezuniyet törenine katılıp, öğrencilerin heyecanına ortak olan, Fırat üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner ÖZGEN, ‘Pandemi nedeniyle buruk bir eğitim-öğretim dönemi gerçekleştirdik. Şimdi de farklı bir mezuniyet töreni yapmak zorunda kaldık. Ancak Dijital ortamlarında verdiği farklı yöntemleri kullanarak böyle organizasyonlar yaparak teselli buluyoruz. Üniversitemizde, Eğitim-Öğretim hayatını bugün tamamlamış olacaksınız ancak Unutmayın Fırat Üniversitesi, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada yuvanız olacaktır. Tüm öğrencilerimizi velilerimizi ve Emeği geçen tüm Öğretim Üyelerini tebrik eder, başarılar dilerim’ dedi.

Mezuniyetin düzenlenmesini sağlayan, Fen Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Mikail ET ‘Tüm dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle yüzyüze yapmak istediğimiz mezuniyet töreni maalesef çevrimiçi olarak yapılmıştır. Ancak, Siz değerli öğrencilerimize mezuniyet yapamadan uğurlamak istemediğimiz için çevirimiçi mezuniyet töreni ile sizlere biraz olsun, bir anı bırakmak istedik’ dedi. Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mikail ET, Fen Fakültesi öğrencileri ve velilerine, emeği geçen bütün öğretim üyelerine teşekkür etti ve en yakın zamanda, Tüm Fen Fakültesi öğrencileri adına birer ağacın, Fırat üniversitesi yerleşkesine dikileceğini söyledi.  

Tüm öğrenciler adına konuşan, Fen Fakültesi birincisi ve moleküler biyoloji – genetik bölümü öğrencisi Ayşe SARITOP ve Fakülte ikincisi Gülsüm BOZUYLA, mezun olan arkadaşlarını tebrik ederek, Fırat Üniversitesi Öğretim üyelerine, sevgili ailelerine ve tüm arkadaşlarına teşekkür ettiler. Ayrıca, Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi tarihinde bir ilk olarak, 67 yaşındaki Fizik Bölümü Öğrencisi Zeki GÜR’de çevrimiçi mezuniyet tören ile mezun olurken, birçok insana sabrın önemini ve okumanın yaşı olmadığı gösterdi.

Mezuniyet Töreni, Fen Fakültesi Öğretim Üyelerinin hayırlı olsun dilekleri ve öğrencilerin kep atma töreni ile sona erdi.

Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi adına, Mezun olan Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, Başarı ve sağlık dolu bir yaşam dileriz.